Hlavní navigace

Brave opět zaznamenal meziroční zdvojnásobení počtu uživatelů

6. 1. 2022

Sdílet

Brave Autor: Brave Software, Inc.

Vývojáři prohlížeči Brave vydali souhrn uplynulého roku 2021. Z něj mimo jiné vyplývá, že prohlížeč během posledního roku zdvojnásobil počet uživatelů. Zatímco před rokem měsíčně prohlížeč použilo 24 milionů uživatelů, teď už je to více než 50 milionů. Zároveň byl zaznamenán rekord v počtu denních uživatelů, který činí 15,5 milionů.


Autor: Brave Software, Inc.

Růst uživatelů prohlížeče Brave

Meziroční zdvojnásobení počtu uživatelů se Brave daří od samého začátku, v roce 2018 měl prohlížeč 5,9 milionů uživatelů, o rok později to bylo 11,2 milionů. Uživatelé na celém světě hledají soukromé, bezpečné a rychlejší prohlížení spolu s nástroji, které jim poskytnou nezávislost na velkých technologických firmách, komentují autoři prohlížeče.

Brave je svobodný webový prohlížeč, který je vyvíjen kalifornskou společností Brave Software, Inc. a využívá jádro z projektu Chromium. Zaměřuje se na soukromí uživatelů, takže ve výchozím stavu blokuje reklamy a sledovací systémy. Uživatelům nabízí možnost zobrazení prověřených alternativních reklam, za jejichž shlédnutí je možné získat kryptoměnu BAT. Tu si uživatelů může nechat nebo ji rozdělit mezi své oblíbené tvůrce obsahu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.