Hlavní navigace

Brave Search bude vyhledávač zaměřený na soukromí

4. 3. 2021

Sdílet

Brave Search Autor: Brave

Webový prohlížeč Brave se zaměřuje na soukromí uživatelů a chce vytvořit protiváhu velkým korporacím. Brendan Eich nyní oznámil, že dalším krokem v tomto boji bude vlastní vyhledávač Brave Search. Ten bude spuštěn v první polovině letošního roku a nebude vytvářet žádné profily svých uživatelů a nebude sbírat ani jejich IP adresy.

Společnost nyní zkoumá cesty, jak by mohla nabídnout placenou variantu a také bezplatnou alternativu financovanou z reklam. Vyhledávač nezačne na zelené louce, ale Brave si pořídil společnost Tailcat, což je odnož vloni ukončeného německého vyhledávače Cliqz. Součástí nákupu je celá technologie i data z dříve vytvořeného indexu.

Eich říká, že některým uživatelům bude dána možnost zapojit se do anonymizovaného sběru dat, aby tak pomohli vylepšit výsledky vyhledávání. Výsledkem takového sběru bude vlastně jen anonymizovaný záznam vyhledávaných frází a následných použitých odkazů. Vyhledávač prý nebude tak rozsáhlý jako ten od Google, ale výsledky na prvních pozicích jsou prý prakticky stejné.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?