Hlavní navigace

Březnová konference Peering Days byla zrušena

10. 3. 2020

Sdílet

Peering Days 2019

Osmý ročník mezinárodní konference síťových specialistů – Peering Days, který se měl konat od 17. do 19. března v polském Krakově, byl zrušen. Hlavním důvodem je obava o zdraví účastníků akce, která je spojená s šířením viru COVID-19.

Tradiční setkání, na němž se pravidelně schází provozovatelé peeringových center, datacenter nebo správci sítí z celého světa, pořádají od roku 2013 český neutrální propojovací uzel NIX.CZ a vídeňský VIX.at; k těmto organizacím se v posledních letech přidal maďarský propojovacího uzlu BIX.hu.

Po dohodě s kolegy, s nimiž akci připravujeme, jsme se rozhodli letošní Peering Days zrušit. Jednak nechceme vystavovat účastníky zvyšujícímu se riziku nakažení koronavirem, a potom chceme předejít případným komplikacím, které může způsobit nařízená karanténa. Všem přihlášeným jsme minulý týden zaslali dotazník, ze kterého vyplynulo, že bude nejlepší konferenci zrušit. Do jeho výsledků se jistě promítl i fakt, že řada firem omezila cestování svých zaměstnanců na podobné akce. Rád bych ještě dodal, že Peering Days nejsou jedinou akcí tohoto druhu, která se kvůli koronaviru nebude konat. Zrušení nebo odložení hromadných setkání ohlásily před nedávnem také například organizace RIPE NCC, ICANN, Google nebo Facebook, uvedl ředitel sdružení NIX.CZ, Adam Golecký.

Další informace spojené s konferencí Peering Days budou organizátoři zveřejňovat na webu akce, na sociálních sítích nebo v odborných médiích.

Tato zprávička byla zaslána čtenářem serveru Root.cz pomocí formuláře Přidat zprávičku. Děkujeme!

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.