Hlavní navigace

Britská policie dostala pokutu za používání nešifrovaných flash disků

17. 10. 2012

Sdílet

Policie v britském okrese Greater Manchester dostala pokutu ve výši 120 000 liber (asi 3,6 milionu korun) za to, že policisté pravidelně používali nešifrované flash disky a kopírovali na ně data ze služebních počítačů. S těmi pak pracovali mimo kanceláře.

V červenci 2011 byl jeden takový flash disk ukraden z policistova domu a došlo tak k úniku informací o několika tisících osob. Nebylo to navíc poprvé, k podobnému incidentu došlo už v září 2010. Jednalo se o opravdu citlivá osobní data, která byla ponechána v rukou zloděje kvůli špatné bezpečnosti. Z možných důsledků takové chyby mrazí, řekl David Smith z úřadu, který pokutu udělil.

(Zdroj: Slashdot)

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 17. 10. 2012 18:30

  Jarda_P

  No, to zase nejaky debil neco vymyslel. Policie dostala pokutu... Co to je? Danovy poplatnik dostal pokutu. Jeho penize se presunuly z jednoho pytliku do jineho. Policii pak bude chybet 120k, tak ji je zase nasunou z jineho nebo z uplne stjneho pytliku. Pokutovat policii ma smysl tak tehdy, kdyz to tam nekomu strhnou z platu.

 • 18. 10. 2012 8:55

  j (neregistrovaný)

  Trebas to tak v GB funguje - ono i v CR existuje moznost(bohuze ne povinnost) vymahat pokutu udelenou uradu po zodpovednych osobach(zames­tnancich toho uradu)

 • 18. 10. 2012 9:25

  Jarda_P

  To by tu asi stalo treba to, ze zodpovedny blb dostal pokutu ve vysi tri mesicnich platu nebo neco v tom smyslu. Tezko budou policajtovi davat pokutu 120k. Pokud tedy 120k neodpovida vysi tri mesicnich platu typickeho policajta, o cemz pochybuji.

 • 18. 10. 2012 1:11

  Rover623 (neregistrovaný)

  Tohle bych jako problém neviděl (jeden ukradený disk), problém v Anglii je spíš s tím, že kamery jsou tam ve městech snad každých 10 metrů a momentálně je to v takovém stavu, že vidí okny i do soukromých bytů. Navíc ty věci mohou nahrávat a co hůř, téměř nikdo nekontroluje co se s takovým záznamem děje. Problém je to až když se něco ztratí a probublá to na veřejnost.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.