Hlavní navigace

Britská škola přešla na Linux

23. 9. 2005

Sdílet

Škola v britském Richmondu přešla ze stárnoucích PC s operačním systémem Windows 2000 na tenké linuxové klienty, které nabízejí studentům stejný přístup k informacím za mnohem nižší cenu.

Některé britské organizace včetně BECTA nedávno upozorňovaly na možnosti a výhody využití open-source software jako například Linuxu. Tato škola začala uvádět výhody do praxe.

Nový software stál pouhých 15 000 Liber a pomohl ušetřit šedesát procent nákladů, které bý stálo proprietární řešení. Samotný přechod pak trval necelý týden. Snad nezůstane sama a další školy budou následovat.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 23. 9. 2005 18:02

  dustin (neregistrovaný)
  Z originálního článku jsem pochopil, že celé řešení stálo 15k liber, tj. včetně hardwaru. To je docela rozdíl oproti znění zprávičky :)
 • 25. 9. 2005 17:42

  Predator (neregistrovaný)
  Týmto spôsobom (využitím starých PC ako tenké grafické klientske stanice) som riešil firemný informačný systém v našej firme. Ako platformu som však použil FreeBSD 5.4.

  Práca s grafickými terminálovými stanicami je veľmi svižná, rýchla a prakticky bez akýchkoľvek rušivých spomalení či trhaní (dôverne známych z Windows), všetko ide plynule, hladko a rýchlo, v reálnom čase. A to sú prevádzkované aj také aplikácie ako QCAD, Adobe Reader, OpenOffice.Org, Mozilla či GIMP.

Byl pro vás článek přínosný?