Hlavní navigace

Btrfs by mělo příští týden dostat fsck utilitku

9. 2. 2012

Sdílet

Včera jsme vám přinesli informace o možném nasazení Btrfs v distribuci Fedora 17 a samozřejmě se v diskusi nemohly neobjevit komentáře na téma fsck. Btrfs nemá fsck, ale Fedora rozhodně nebude mít Btrfs, pokud by fsck nebylo dokončeno. Podle dnes již starší informace, pracuje na této opravné utilitě Oracle. Její vývojář Chris Mason, který je také hlavním vývojářem Btrfs, měl před třemi týdny hodinovou řeč na konferenci SCALE 10× kde oznámil, že by fsck pro Btrfs mělo být podle plánu hotové 14. února. Důvod je takový, že Oracle už chce nasadit Btrfs do Oracle Linuxu, což by bez fsck nebylo možné a testování na uživatelích Fedory by se firmě navíc náramně hodilo.

Mimo to, Btrfs od Fedory drží ještě několik dalších chyb, z nichž možná ta nejméně příjemná způsobuje obrovský propad výkonu při mnoha operacích v rámci jednoho souboru. S tím se můžete setkat například u obrazů systémů nebo u databází. Bugů, které bránily nasazení Btrfs jako výchozího souborového systému ve Fedoře 17, bylo celkem deset, ale počet se podařilo během vývoje Fedory 17 srazit na sedm.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.