Hlavní navigace

Bug hunt: nahlaste chyby v open source programech

24. 4. 2009

Sdílet

Trápí vás chyba v open source programu, který používáte? Vývojáři ji nikdy neopraví, pokud se o ní nedozví. K nápravě můžete přispět sami – nahlaste ten problém. Ve snaze podpořit hlášení chyb v open-source programech vyhlašuje Root.cz a ABCLinuxu.cz soutěž Bug Hunt. Každý, kdo do konce dubna nahlásí alespoň jednu chybu v open-source projektu, se bude moci zúčastnit slosování, ve kterém vybereme výherce pětadvaceti cen.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 24. 4. 2009 7:36

  pinky (neregistrovaný)
  Jestli uživatelé českého internetu budou mít na takové věci čas, v ČR se bugy hlásí do diskuzních fór a soutěží se v co největším hulvátství. A to zabere hooodně času.
 • 24. 4. 2009 9:47

  anonymní
  Možná se bugy hází do diskuzních fór proto, že ne každý chce mít 50 účtů do 50 bugtrakovacích systémů jeho 50 aplikací a navíc si pamatovat 50 adres, kde tyto bugtrakovací systémy sídlí a pamatovat si jejich ovládání.

  A možná mají i ostatní zkušenosti jako já, že když už martýrium s registracemi a použitím bugtrakovacícho sw absolvují a nahlásí chybu, tak si jí buď nikdo nevšímá (například skoro měsíc stará chyba ve VirtualBoxu, doposud jí nikdo ani neakceptoval, natož aby to bylo opravené) a nebo je opravená třeba za rok či rok a půl. To když mi z ničeho nic přijde mail z Bugzilly od Mozilly, já se divím, co se děje, protože chybu jsem nehlásil už léta a pak zjistím, že se někdo konečně dostal k mému hlášení a začal s tím něco dělat. To je pak opravdu úchvané, když začnou chtít podrobnější popisy nebo si stěžují, že stránky, které jsem uváděl jako referenční pro danou chybu, už za ty tři roky zmizely v propadlišti dějin.
 • 24. 4. 2009 9:46

  xyz (neregistrovaný)
  "nahlásí alespoň jednu chybu v open-source projektu"
  hm, a ma sa jednat o nahlasovanie novych - doteraz neodhalenych chyb, alebo?
  bo inak staci niekde vygooglit nejaky buglist a raz dva som vyherca :)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.