Hlavní navigace

BulletProofX pravděpodobně nebude v Ubuntu 8.10

7. 7. 2008

Sdílet

BulletProofX je méně vystavovaná vlastnost Ubuntu od verze 7.10 a ani se v něm moc neohřála a už se mluví o jejím vyřazení. Phoronix se touto záležitostí zabývá blíže. Jednoduše jde o to, že díky této vlastnosti uživatelé odesílali spousty nekonkrétních bugů, a že utilitka, která je využívána (displayconfig-gtk), nemá zatím podporu pro RandR 1.2. Bryce Harrington známý jako „Ubuntu's X guy“ se o této a dalších změnách vyjádřil v mailinglistu.

Tato vlastnost slouží k přepnutí X serveru do rozlišení 800×600 a 256 barev, pokud nastane nějaký problém s konfigurací. I hned po naběhnutí X, do tohoto režimu, se spustí displayconfig-gtk. Pro nováčky je pak mnohem jednoduší vyřešit problém podle chyb hlášených v logu a je pro ně jednoduší nastavit celý X server. V novém Ubuntu bude tedy pravděpodobně tato funkce standardně vypnuta.

Ve stejné zprávě Phoronix píše o odstranění binárních ovladačů od AMD/ATI a Nvidie z Linux Restricted Manager a ty by nadále měly být jako samostatné balíčky.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.