Hlavní navigace

Byl odsouzen ke 180 dnům vězení, neprozradil heslo k iPhone

2. 6. 2017

Sdílet

Soud poslal na 180 dní za mříže muže, který odmítl dát heslo k iPhone policii. Jednačtyřicetiletý Christopher Wheeler byl vzat do vazby v Broward County na Floridě, přestože tvrdí, že už PIN ke svému telefonu policii předal. Problémem je, že podle policistů předané heslo nefungovalo. Wheeler je vyšetřován v souvislosti se zneužíváním nezletilých.

Přísahám, že jsem jim heslo předal, vypovídal pod přísahou Wheeler s rukama spoutanýma za zády před místní soudkyní Michael Rothschild, která ho už v květnu ve stejné věci odsoudila za pohrdání soudem. Zároveň řekla, že pokud Wheeler předá policii funkční heslo, bude mu současný trest ukončen a on může věznici opustit.

Podobný případ se přitom řeší také v Miami-Dade, kde je jiný muž obviněn z vydírání známé osobnosti pomocí ukradených sexuálních videí. Tento muž, Wesley Victor, musí se svou přítelkyní na základě soudního rozhodnutí vydat přístupové údaje k telefonům, na kterých by mohly být zprávy dokazující jejích zapojení ve vydírání. Victor tvrdí, že si heslo nepamatuje. Soudce nyní uznal, že neexistuje způsob, jak jeho tvrzení po deseti měsících ve vazbě dokázat.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.