Hlavní navigace

Byl ohlášen pátý opravný balík aktualizací pro Debian 7 Wheezy

29. 4. 2014

Sdílet

Debian 7.5 je aktualizací stávající stabilní větve Debianu 7, opravuje bezpečnostní chyby a zvyšuje stabilitu.

Instalační média obsahující aktualizaci, tedy Debian 7.5 budou brzy ke stažení. Ostatním postačí svůj systém aktualizovat běžným způsobem pomocí apt. Kompletní seznam změn je zaznamenán v changelogu.

(Zdroj: debian.org)

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 29. 4. 2014 22:50

  Kaacz (neregistrovaný)

  Debian používáme v práci skoro na všechno. Protože urban legends praví, že to je nejlepší distro pro servery. Co na tom, že to neumí skoro nic v porovnání s ostatními distry a vystačí to tak leda na standardní služby jako je dhcp, dns, mta, apache atd/atp. Multimédia? příliš staré balíčky na vše (enkode/streaming). Advance síťování? Zapomeňte .. např. z netfilter/iptables vyhodili BPF .. no fakt vopruz.
  Je na čase se zbavit mýtů. Mýtů typu "Windows jsou nejlepší desktop", "ICQ je nejlepší IM", "Debian je nejlepší server". :)

 • 30. 4. 2014 7:28

  jc (neregistrovaný)

  Stezujes si na to, ze jste si svobodne vybrali distribuci, ktera vyhovuje vetsine adminu? Chudacku malej :-)

 • 30. 4. 2014 16:46

  PJ (neregistrovaný)

  Beru to tak, že jen vyjádřil svůj názor. Já ze stejného důvodu používám OpenSuse. Současná verze 13.1 má podporu tři roky, a to mi jako LTS stačí.

 • 1. 5. 2014 10:25

  Pavel 'TIGER' Růžička (neregistrovaný)

  Kvalita serveru se odráží od kvalit jeho admina. Tady OS moc nehraje roli. Já na desktopu používám debian stable a nemám problém. Někdy stáří balíčků je spíše ku prospěchu věci. Nicméně, je to jen jiný názor. Nic víc.

  Ale jak tu píše kolega, dají se najít i distribuce, které mohou padnout lépe do ruky. OpenSuse má velkou výhodu ve správě systému, kdy se textový nástroj od GUI nástroje téměř neliší.

  Vyhledání aplikací přímo na jejich webu a možnost přímé instalace kliknutím, je také velmi dobrou záležitostí.

  Je jen na každém, co preferuje a čeho chce docílit. Proto je dobré nehledět na to, co je pro ostatní nejlepší, ale co je pro mne nejlepší.

  Auto si také vyberete podle sebe a ne podle ostatních ...

 • 1. 5. 2014 21:15

  pavele (neregistrovaný)

  Buď rád, že nevybrali CentOS. Ten je zase ideální pro mě - stačí mi podpora od výrobce ovladačů měřící karty a dlouhodobá podpora. Ovšem CentOS mi připadá jako "nainstaluj a zapomeň" - černá krabička. Debian mi přijde kupodivu flexibilnější.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Němec studuje na Vysoké škole báňské v Ostravě. Čtyři roky se zajímá o svět open source a dění kolem operačního systému Linux.