Hlavní navigace

Byly získány klíče k bootloaderu PlayStation 3

3. 1. 2011

Sdílet

V to co mnoho majitelů herní konzole PlayStation 3 doufalo, je tu. Na psgroove.com jsou ke stažení klíče, které můžete použít k dešifrování bootloaderu PS3 a tím pádem i k získání klíčů ke všemu ostatnímu. PS3 odolávalo velmi dlouho, ale jak je řečeno ve videu níže „můžete umožnit běh Linuxu na vašem zařízení nebo se to stejně povede“. U PS3 to má pro Sony navíc velmi nepříjemný vedlejší efekt, že bude možné spustit zkopírované hry softwarovou cestou, tedy bez nutnosti vlastnit jinak běžně dostupný upravený USB flash disk apod.

Pro nás linuxáky to ale znamená, že půjde také velmi jednoduše spustit Linux a získat tak vše, o co se nás Sony snažilo připravit. Navíc Sony tento vážný bezpečnostní problém jen tak neopraví. Dalo by se tedy říct, že zablokováním Linuxu, donutilo Sony komunitu, aby hledala nové cesty, jak se do zařízení dostat a tím otevřelo ještě snadnější průchod nelegálním hrám.

Tato informace byla zveřejněna na konferenci Console Hacking 2010, pád dní před koncem roku.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.