Hlavní navigace

Bývalí zaměstnanci Nokie oživují MeeGo

22. 11. 2012

Sdílet

Finská společnost Jolla představila vlastní operační systém Sailfish, který vychází z linuxového systému MeeGo. Ten byl původně vyvíjen ve společnosti Nokia, ale firma jej odřízla poté, co uzavřela smlouvu s Microsoftem o podpoře Windows Phone. Na začátku letošních prázdnin ale bývalí zaměstnanci Nokie založili novou společnost, která by měla na MeeGo navázat. Finský operátor DNA začne pravděpodobně jako první prodávat zařízení s novým systémem.

(Zdroj: Lupa.cz)

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 22. 11. 2012 11:42

  Kaacz (neregistrovaný)

  Jolla vznikla již vloni, v létě se poprvé oficiálně představili. Finský DNA je první smluvený provider v Evropě, hlavní odbyt bude v číně přes největší obchodní řetězec s mobily. Nepředstavili mobil, ten přijde až v létě. Představili pouze OS, jeho UI a SDK. Prezentace byla v rámci akce Slush 2012 - prezentace startupů převážně finských a ruských. Aby si někdo nemyslel, že to byla Jolla světová prezentace mobilů co vydají.
  UI předvádělli na N950, oficiálně verzi pro N9/N950 nevydají, ale poskytnou vše komunitě aby to mohla udělat. :)

 • 22. 11. 2012 12:00

  MeeGo - no future

  Jestli se najde frajer, který vydá použitelný port na mou N9, osobně mu pošlu děkovný dopis a nějakou zlatku. Že přijdu o záruku je jen napatrná daň...

 • 23. 11. 2012 23:58

  Ervin (neregistrovaný)

  A teď ještě vyválet v asfaltu a peří Elopa.