Hlavní navigace

Canonical hledá vývojáře... pro Mir

16. 11. 2017

Sdílet

Rok 2017 možná stále není oním příslovečným rokem linuxového desktopu, ale určitě je to rok neskutečných převratů kolem linuxového desktopu. V dubnu Canonical ohlásil konec Miru a přechod na Wayland.

Od té doby na Wayland přešly v podstatě všechny hlavní distribuce a Wayland se tak během pár měsíců stal z experimentální technologie novým linuxovým standardem. Mezitím komunita, která do té doby vedla proti Miru téměř svatou válku, navzdory všemu očekávání projekt převzala a pokračovala ve vývoji Miru s tím, že první velkým počinem byla implementace podpory Waylandu.

No a dnes na Phoronixu vyšla zpráva, že Canonical chce zaměstnat vývojáře se zkušeností s grafickým stackem pro vývoj Miru (po té, co je v dubnu propustil). Pozoruhodné je to, že oficiální popis této pozice mimo jiné explicitně zmiňuje „desktop devices“ a „desktop users“ a mezi požadavky uvádí… zkušenost s Waylandem. 

Že by u Canonicalu pravá ruka nevěděla, do dělá levá? A nebo se Shuttleworth rozhodl, že když Wayland, tak teda Wayland ale s tím, že kompozitorem bude Mir a ne Mutter? U Canonicalu dneska opravdu jeden nikdy neví.

Tato zprávička byla zaslána čtenářem serveru Root.cz pomocí formuláře Přidat zprávičku. Děkujeme!

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky