Hlavní navigace

Carin Meier: jak naučit počítač mluvit

16. 10. 2016

Sdílet

V pátek 21. října 2016 na Prague Lambda dorazí Carin Maier (Cognitect, inc.) ukázat slasti a strasti využití umělé inteligence pro zpracování přirozeného jazyka.

Její přednáška How to Train Your Computer to Talk To You nás provede malým dobrodružstvím ve snaze naučit počítače to, co je pro lidi zdánlivě velice jednoduché – poznat rozdíl mezi otázkou, oznamovací větou nebo „LOL“ v textu nějakého chatu. Situace začne být trochu komplikovanější, když pak vynecháme interpunkční znaménka. Klikatá cesta nás zavede až k prototypu jednoduchého robota do online diskuze.

Carin začínala jako profesionální baletka, studovala fyziku na univerzitě a od té doby vyvíjí software pro enterprise i začínající podnikatele. S oblibou se pouští do všeho s Clojure, roboty a samozřejmě řízení robotů pomocí Clojure. Výrazně se angažuje ve funkcionální komunitě, přednášela na mnoha konferencích včetně hlavních přednášek na OSCON a Strange Loop. Pomáhá s vedením funkcionálního meetupu Cincinnati Functional Programmers, je autorkou knihy Living Clojure.Prague Lambda je meetup pro všechny, kdo se zajímají o nové programovací jazyky a techniky. Novinky můžete sledovat na Twitteru pod značkou #praguelambda nebo se přihlásit ke skupině na stránce meetup.com.

Tato zprávička byla zaslána čtenářem serveru Root.cz pomocí formuláře Přidat zprávičku. Děkujeme!

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.