Hlavní navigace

Část bitcoinů zabavených Silk Roadu jde do aukce

Sdílet

Roman Bořánek 13. 6. 2014

Už v lednu jsme vás informovali, že Spojené státy plánují rozprodat část bitcoinů zabavených při zátahu na černé tržiště Silk Road. Mělo by jít o cca 30 tisíc BTC, které v současnosti mají hodnotu kolem 360 miliónů korun. Bitcoiny určené k aukci již byly přesunuty na speciální adresu. Ross Ulbricht, údajný provozovatel tržiště, stále trvá na své nevině. Kromě nelegálních činností spojených se samotným obchodováním je obviněn i z několika pokusů o nájemnou vraždu.

Na 30 tisíc bitcoinů bude rozděleno na celkem devět částí, o které se zájemci utkají prostřednictvím aukce tzv. obálkovou metodou, kdy každý odevzdá svou nabídku bez znalosti nabídek ostatních zájemců a možnosti nabídku změnit. Účastníci se musí zaregistrovat v týdnu od 16. června a složit záruku ve výši 200 tisíc dolarů z amerického bankovního účtu. Samotná aukce se uskuteční 27. června a tři dny nato budou výherci obeznámeni.

(Zdroj: CoinDesk)

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 13. 6. 2014 13:35

  zeusbug (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  A to vláda drží ještě dalších 144 tisíc BTC (to je skoro 90 milionů USD), které jsou údajně majetkem zadrženého Ulbrichta. To by byl teprve mazec!
  http://btctip.cz/vlada-usa-proda-zabavene-bitcoiny-trh-zareagoval-propadem/

 • 13. 6. 2014 16:15

  Vitek (neregistrovaný) ---.torproxy-readme-arachnide-fr-35.fr

  Co to hlavne znamena, je to, ze to zvysi legitimitu bitcoinu jako meny. Pokud by se to USA chtelo v budoucnu snazit zakazat, tak ty bitcoiny znici podobnym zpusobem, jako se to dela s drogama.

 • 13. 6. 2014 15:57

  Bruno (neregistrovaný) ---.torproxy-readme-arachnide-fr-35.fr

  Ja osobne mam se Silk Road vetsinou velmi pozitivni zkusenost. Nabidku maji opravdu sirokou a diky systemu referenci je minimalni sance, ze se stanete obeti podvodu.

  Navic mi vyhovuje to, ze vsechny nakupy muzu udelat s pohodli domova, aniz bych musel s dylery jednat osobne. Navic, a pri spravnem pouziti sifrovani nemusim mit strach, ze se k mym soukromym informacim dostane treti osoba.

  Jako velke plus pro administratory silk road povazuju to, ze po tom, co byla silkroad napadena a vsechny finance odcizeny, byli schopni vsechny obeti vyplatit ze svych provizi.

 • 13. 6. 2014 16:31

  Zbynek (neregistrovaný) ---.gtor.org

  Ross Ulbricht nespachal zadnou vrazdu. Ani to neni v zaverecnem obvineni, ktere je proti nemu vzneseno. Toto byla jen jedna z dezinformaci prvniho obvineni, kterym si policie zajistila okamzitou vazbu pro obvineneho. Nevidim zadny duvod, proc by nekdo, kdo zprostredkovava online anonymni trziste mel zajem na neci vrazde. Tady jsou jednotlive strany fyzicky vzdalene, takze zadna bezprostredni hrozba neexistuje pro nikoho.

  Dalsi obvineni jsou celkem sporna a navic ohrozuji neutralitu internetu. Ross Ulbricht nic neprodaval. Lidi prodavali na jeho strankach. Majitel stranek by nemel byt zodpovedny za nelegalni chovani svych uzivatelu.

  Vice informaci na:

  http://freeross.org/

 • 16. 6. 2014 1:54

  Clock (neregistrovaný) ---.dclient.hispeed.ch

  Distillcooker by vysel hned ven, zaplatilo by se dost dalsich (dle meho nazoru uzitecnych - doufam ze dle nazoru uzivatelu take) projektu

  http://ronja.twibright.com/distillcooker/

  Pritom je to tak snadne - adresa je na webu, staci zadat a odmacknout! :)