Hlavní navigace

CDN77 zavádí certifikáty od Let's Encrypt

7. 12. 2015

Sdílet

Česká služba CDN77 zavádí pro své zákazníky podporu HTTPS pomocí Let's Encrypt. Znamená to, že uživatelé si mohou nechat automaticky vygenerovat důvěryhodný certifikát, novým zákazníkům bude už k dispozici automaticky. Vyzkoušet je to možné na webu instantssldemo.io. CDN77 už od léta podporuje rychlejší protokol HTTP/2, které je v prohlížečích dnes používáno jen zároveň s TLS. 

V současné době máme tři až pět procent datového toku v CDN77 skrze HTTP/2. Tohle číslo poroste. HTTP/2 je argument, aby se s námi zákazník začal bavit. Na konci prvního kvartálu nového fiskálu očekávám deset procent měsíčních tržeb z toku skrze HTTP/2, říká Zdeněk Cendra, majitel společnosti.

Let's Encrypt už začal vydávat certifikáty zdarma všem a bylo jen otázkou času, než začnou první společnosti podporu této služby do svých systémů přidávat. Jak jsme zjistili, řada českých hostingových společností se o Let's Encrypt intenzivně zajímá a plánuje velmi brzy spustit automatickou podporu pro své klienty.

(Zdroj: Lupa.cz)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.