Hlavní navigace

Cena za registraci domény CZ klesne o 20 procent

Sdílet

Petr Krčmář 14. 12. 2006

Sdružení CZ.NIC, správce národní domény CZ, sníží od 1. ledna 2007 roční registrační poplatek za držení domény CZ. Velkoobchodní cena roční registrace domény CZ klesne o 20 %, z 500 na 400 Kč bez DPH. O snížení cen registrace domény CZ rozhodlo představenstvo sdružení CZ.NIC v červnu letošního roku, kdy také splnilo povinnost ohlásit změnu výše ročního registračního poplatku s půlročním předstihem.

„Registrační poplatek za doménu CZ je možné snižovat zejména díky optimalizaci nákladů sdružení CZ.NIC na správu domén a rychle se zvyšujícímu počtu registrovaných domén,” řekl Ondřej Filip, ředitel sdružení CZ.NIC. „Předpokládáme, že na toto snížení ceny budou reagovat všichni registrátoři domény CZ.”

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 14. 12. 2006 13:05

  dizzyn (neregistrovaný)
  Raději bych, aby se domény zdražili. Ideální cena .com domény by dle mého měla být min $90 ($9 je málo). Pokud by měl někdo opačný názor, ať si zkusí najít nějakou vhodnou doménu pro nový projekt.

  České domény jsou v jiné situaci, ale při přílišném zlevnění dojde k podobné situaci.

  Levné ceny nahrávají spekulantům.

  dizzyn - mobilovinky.cz
 • 14. 12. 2006 13:37

  narg (neregistrovaný)
  Mno, já osobně nevím -- Ale pakliže je ten projekt nekomerční, nebo např. nějaká osoba si chce zaregistrovat doménu pro osobní účely tak nevidím důvod proč by měla platit 90 USD (1891.35 CZK - kurzy ). Krom toho u nás v ČR jsou spekulace možná sice zákonné, ale jakmile to půjde před soud, tak to téměř vždy prohraje spekulant.
 • 14. 12. 2006 19:05

  xvasek (neregistrovaný)
  Přesně tak - doména se dá vymáhat, důležité je mít registrovanou obchodní značku na ministerstvu průmyslu a obchodu. Sami jsme to tak dělali a uspěli jsme, na žádný soud ani nedošlo a spekulant nám ji radši dobrovolně přepustil.

  Takže pěkně s cenou dolů a když domény, tak pro všechny.