Hlavní navigace

Cena za registraci domény CZ klesne o 20 procent

14. 12. 2006

Sdílet

Sdružení CZ.NIC, správce národní domény CZ, sníží od 1. ledna 2007 roční registrační poplatek za držení domény CZ. Velkoobchodní cena roční registrace domény CZ klesne o 20 %, z 500 na 400 Kč bez DPH. O snížení cen registrace domény CZ rozhodlo představenstvo sdružení CZ.NIC v červnu letošního roku, kdy také splnilo povinnost ohlásit změnu výše ročního registračního poplatku s půlročním předstihem.

„Registrační poplatek za doménu CZ je možné snižovat zejména díky optimalizaci nákladů sdružení CZ.NIC na správu domén a rychle se zvyšujícímu počtu registrovaných domén,” řekl Ondřej Filip, ředitel sdružení CZ.NIC. „Předpokládáme, že na toto snížení ceny budou reagovat všichni registrátoři domény CZ.”

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 14. 12. 2006 13:05

  dizzyn (neregistrovaný)
  Raději bych, aby se domény zdražili. Ideální cena .com domény by dle mého měla být min $90 ($9 je málo). Pokud by měl někdo opačný názor, ať si zkusí najít nějakou vhodnou doménu pro nový projekt.

  České domény jsou v jiné situaci, ale při přílišném zlevnění dojde k podobné situaci.

  Levné ceny nahrávají spekulantům.

  dizzyn - mobilovinky.cz
 • 14. 12. 2006 13:37

  narg (neregistrovaný)
  Mno, já osobně nevím -- Ale pakliže je ten projekt nekomerční, nebo např. nějaká osoba si chce zaregistrovat doménu pro osobní účely tak nevidím důvod proč by měla platit 90 USD (1891.35 CZK - kurzy ). Krom toho u nás v ČR jsou spekulace možná sice zákonné, ale jakmile to půjde před soud, tak to téměř vždy prohraje spekulant.
 • 14. 12. 2006 19:05

  xvasek (neregistrovaný)
  Přesně tak - doména se dá vymáhat, důležité je mít registrovanou obchodní značku na ministerstvu průmyslu a obchodu. Sami jsme to tak dělali a uspěli jsme, na žádný soud ani nedošlo a spekulant nám ji radši dobrovolně přepustil.

  Takže pěkně s cenou dolů a když domény, tak pro všechny.