Hlavní navigace

CentOS Hyperscale Workstation, sestavení pro rozsáhlá nasazení v enteprise světě

1. 7. 2021

Sdílet

CentOS Stream Autor: CentOS

V rámci projektu CentOS, který před několika měsíci změnil své zaměření, vznikla pracovní skupina pro využití tohoto systému v large-scale infrastruktuře. Sedí v ní například lidé z Twitteru a Facebooku a jejím cílem jsou úpravy CentOS tak, aby co nejlépe vyhovoval právě rozsáhlým instalacím na velkých serverových infrastrukturách.

V podstatě jde o obohacení CentOS o věci, které do projektu neproudí tak rychle, jak by bylo teoreticky možné. K dispozici jsou denní buidly. Aktuálně například CentOS Hyperscale Workstation obsahuje backportovanou verzi systemd 248 včetně balíčku systemd-oomd-defaults. Nebo nemodulární verze LLVM 12, která bude jednoho dne nahrazena standardní modulární verzí, jakmile do CentOS Stream vydáním LLVM 12 dorazí.

Aktualizován je v rámci experimentálního repozitáře i subsystém pro balíčky (rpm, dnf, libdnf, librepo), takže je například podporován copy on write. Jádro je zde k dispozici i ve verzi Linux 5.12.4 a nechybí upravená verze kpatch 0.9.3, backoprtovaná verze nástorjů pro Btrfs, libvirt 7.1.0 či dracut 0.55, emacs 27.2, less 581.2, hdparm 9.62 (obsahuje opravu pro --dco-identify a rasdaemon 0.6.7.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?