Hlavní navigace

Ceny za vykopané kazety s nejhorší hrou v historii jsou obrovské

6. 11. 2014

Sdílet

E. T. – Mimozemšťan byl finančně nejúspěšnější film své doby, který celosvětově vydělal necelých 730 milionů dolarů. Film byl také námětem pro videohru, která však byla tak neúspěšná, že se její tvůrci v roce 1983 rozhodli neprodané kopie zakopat na skládce. Často je označována za nejhorší videohru všech dob.

Tyto zakopané kopie se podařilo po třiceti letech lokalizovat a vykopat. Nyní se první kusy objevily v aukcích na serveru eBay. Za nejhorší hru v historii videoher tam v době psaní této zprávičky zaplatíte i přes 635 dolarů (přes 14 000 korun) a to aukce ještě neskončila. Budoucí majitele hry E.T. The Extra-Terrestrial obdrží kazetu zavařenou v mikrotenovém obalu, certifikát pravosti a brožuru s fotkami z doby, kdy byla tato hra uvedena na trh a z letošního jara, kdy byly hry vykopány.

(Zdroj: Gamespot)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Michal Strnad pracuje ve sdružení CESNET, provozující národní síť vědy a výzkumu, Akademii věd České republiky a jako redaktor na serveru Root.cz. Kromě počítačů rád běhá, kuchtí a čte vše, co se mu dostane pod ruku.