Hlavní navigace

Češi byli v Bruselu vidět

17. 2. 2005

Sdílet

Proti připravované směrnici Evropské unie o softwarových patentech v Bruselu před budovami evropských institucí manifestovalo několik desítek lidí, včetně skupinky Čechů.

O návrhu směrnice měla dnes jednat rada ministrů a očekávalo se, že jí bez debaty schválí. Nakonec ale byla předloha stažena z programu zasedání. Evropská komise velmi lituje, že to nebude na programu jednání, reagoval na to v pátek mluvčí Evropské komise Olivier Drewes. Podle diplomatických zdrojů připomínky k návrhu zaznívaly například z Polska, Slovenska či Lotyšska. Španělský senát zase vyzval vládu, aby na radě hlasovala proti, a podobně se vyjádřil i nizozemský parlament.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 17. 2. 2005 22:32

  Michal Růžička (neregistrovaný)
  Hurá. Alespoň jedna celkem pozitivní zpráva. Já vím, vyhráli jsem jen velmi malou bitvu. Podstatné ale je, že válku jsme ještě neprohráli.
 • 21. 2. 2005 11:39

  Martin (neregistrovaný)
  Pane ministře kdy se začnete i vy detailně zajímat o SKUTEČNÝ dopad patentů na svět SW a především na tvorbu SW. Mimochodem propatentovou demagogii podporuje i Český rozhlas - slyšet některé "odborníky" vybrané k tomu, aby na jeho vlnách informovali o dané problematice bylo opravdu pro silné žaludky.
 • 22. 2. 2005 22:27

  JeromeHeretic (neregistrovaný)
  Daji se nekde najit fotky z teto akce?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

V roce 1998 jsem s Michalem vymyslel a založil Root.cz. Poslední článek na Roota jsem napsal v roce 2007. Teď píšu spíš na tomaskrause.cz a tvořím si bitcoinvkapse.cz.