Hlavní navigace

Češi jsou v nákupu domén .cloud na šestém místě

27. 5. 2016

Sdílet

Po třech měsících od uvolnění domény pro veřejnou registraci přesáhl počet registrovaných domén .cloud 50 tisíc. Česká republika je s 5 % z celosvětového počtu registrací na šestém místě. Další údaje poskytnuté italskou společností Aruba PEC, která je sesterskou společností INTERNET CZ a zároveň také oficiálním registrem domény .cloud ukazují, že nejvíce registrací zaznamenaly USA (11 746) a Itálie (6 881). Za nimi následují Kanada (6 289), Čína (5 702), Německo (3 981) a Česká republika (2 576).

Doménu si zaregistrovali lidé ve více než 130 zemích včetně rozvíjejících se trhů jako Indie, Brazílie, Írán nebo Kazachstán. Mezi všemi novými doménami zaváděnými v posledních letech se tak .cloud zdá být jednou z nejúspěšnějších. Během uplynulých dnů se hodně hovořilo například o portálu artik.cloud, který společnost Samsung věnuje rozvoji internetu věcí. 

Uživatelé internetu v České republice nezůstali pozadu. Cloud doménu si registrovali poskytovatelé cloudu a webhostingových služeb, poradci v oblasti IT, bloggeři, lidé z oblasti eCommerce, start-up společnosti, ale také velký počet soukromých osob.

(Zdroj: Tisková zpráva Forpsi)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky