Hlavní navigace

Češi opět odmítli háčky a čárky v doméně .CZ

28. 2. 2017

Sdílet

Česká internetová veřejnost pošesté v řadě odmítla zavedení diakritiky do systému domén .CZ. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění, který si sdružení CZ.NIC, správce české národní domény, nechalo vypracovat na konci loňského roku. Proti zavedení systému IDN (Internationalized Domain Names) se vyslovilo 86 % respondentů z řad organizací a 55 % oslovených běžných uživatelů internetu.

Česká veřejnost je v otázce IDN konzistentní, takže opakované odmítnutí nebylo žádným překvapením. Výsledky veřejného mínění se prakticky nemění již 10 let. Nicméně naším cílem nebylo zjistit pouze postoj k IDN, ale také nás zajímal názor veřejnosti na naše klíčové projekty. Jsme rádi, že veřejnost oceňuje, že se zabýváme osvětou a informujeme veřejnost o aktivitách spojených s Internetem, dodává Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC.

Detailní výsledky průzkumu, včetně doplňujících informací spojených s IDN, najdou zájemci na internetové adrese www.háčkyčárky.cz.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.