Hlavní navigace

Česká informační bezpečnost na cestě do vězení

10. 10. 2005

Sdílet

Mám za sebou celý den telefonování s poslanci a jejich asistenty a asistentkami. Výsledek je velmi bídný a času ubývá po hodinách.

Ve středu se v Parlamentu bude projednávat trestní zákoník (TZ), ve druhém čtení. Podle něho bychom museli zavřít obor Matematické metody informační bezpečnosti na MFFUK i jinde. Vyučující by byli zřejmě posláni do vězení. Protože se to týká i mne, ujal jsem se toho.
Není to žert.

Získal jsem podporu několika desítek docentů, profesorů, vědeckých pracovníků a odborníků z praxe, kteří žádají změnu TZ a podporu organizace IURE, která dnes poskytla k tomu tiskovou zprávu na econnect.

Jsme ve velmi znepokojivé situaci, neboť zatím nemáme (zcela jistého) ani jednoho poslance, který pozměňovací návrh předloží. Dnes se bude ještě hodně jednat a zítra také. Zdá se, že je nutné vyvinout nějaký mediální tlak na to, aby se ledy trochu hnuly. Kdo to umí, nechť pomůže. Nerad bych si vzal plakát a šel si stoupnout před Parlament.

Ve skutečnosti jde o to, že někdo zapomněl přeložit tři řádky textu z Úmluvy Rady Evropy o počítačové kriminalitě. Zlatý státní úředník! Na napravení této chyby (ještě jsme ji zdaleka nenapravili…) už strávilo mnoho lidí mnoho hodin (i dnů…) zcela zbytečnými telefonáty, články, setkáními, papírováním apod. (místo toho aby vědecky bádali).

Pokud nedojde ke změně návrhu trestního zákoníku v poslanecké sněmovně, absolvuje se ještě jedno kolo v Senátu. Pak se obrátím na prezidenta a pak na Marťany (ti už ale budou mít asi podobnou práci se zákoníkem práce, tak zkusím Saturňany). Někdo z nich bude mít rozum.

Děkuji všem, kteří se na této aktivitě jakkoliv podíleli, bez nároku na honorář, dobrovolně, není to rozhodně moje práce.

Tady je text naší žádosti.

Tato zprávička byla zaslána čtenářem serveru Root.cz pomocí formuláře Přidat zprávičku. Děkujeme!

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?