Hlavní navigace

Česká pošta od ledna zdražuje

17. 12. 2007

Sdílet

Sice se to přímo netýká Linuxu ani open source, ale týká se to každého, kdo musí alespoň jednou za čas poslat papírový dopis skrze snail (snail = šnek) mail. Od prvního ledna 2008 zvýší Česká pošta ceny všech svých základních služeb. Obyčejný dopis bude stát 10 korun místo současných 7,50, doporučené psaní do 50 g podraží z 22 na 26 Kč. Za dopis do vlastních rukou zaplatíme 6 Kč místo 5 Kč. Základní cena cenného psaní do 50 g bude od nového roku 32 Kč, doposud činila 19 Kč.

Změny nastanou také v cenách za poslání balíku nebo peněz. Za obyčejný balík do 2 kg si bude Česká pošta účtovat 38 Kč místo dosavadních 30 Kč. Bude-li balík vážit 2 až 5 kg, bude cena jeho přepravy stát 44 Kč místo 35 Kč.

Chcete poslat někomu peníze v hotovosti tak, aby si je také v hotovosti vyzvedl? Za poslání peněz poštovní poukázkou typu C, která odpovídá této službě,zaplatíte nyní 30 Kč, pokud posíláte částku do 5 tisíc včetně, při posílané částce do 50 tisíc korun zaplatíte 40 Kč. Od prvního ledna zaplatíte do 5 tisícové částky 35 Kč, do 50 tisíc budete lehčí o 46 Kč.

(Zdroj: Měšec.cz)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.