Hlavní navigace

Český červený kříž spouští portál darujnotebook.cz

25. 10. 2020

Sdílet

ČCK dítě notebook Autor: Depositphotos

Mnoho rodin aktuálně řeší problémy se zajištěním komfortní distanční výuky. Důvodem je nedostatečné technické vybavení dětí. Mnohdy se o jeden počítač dělí v rodině více dětí, a tak vázne komunikace nejen se školou, ale také se spolužáky a kamarády.

Tato skutečnost byla impulsem pro vytvoření a spuštění portálu darujnotebook.cz, který propojuje jednotlivé školy s dárci starších či nových notebooků. Je to neziskový projekt, kde Český červený kříž vystupuje jako poskytovatel platformy.

Portál funguje tak, že jednotlivé školy zadají poptávku na potřebné dovybavení svých žáků. Poptávky jsou následně tříděny dle krajů a umístěny do sekce pro dárce. Dárce si vybere školu, kterou chce podpořit, zkontaktuje ji na uvedeném e-mailu či telefonním čísle a dohodne fyzické předání předmětu daru nebo výpůjčky. Mezi oběma subjekty je podepsána darovací smlouva.

Škola předá následně notebook zákonnému zástupci žáka. Pro zjednodušení administrativní agendy pro školy a dárce, jsou na portále umístěny vzorové formuláře – darovací smlouva a smlouva o výpůjčce. Platforma aktuálně agreguje poptávky od téměř 150 škol.

Tato zprávička byla zaslána čtenářem serveru Root.cz pomocí formuláře Přidat zprávičku. Děkujeme!

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky