Hlavní navigace

CESNET má nové logo, staví na binárním kódu

11. 12. 2017

Sdílet

CESNET dnes poprvé veřejnosti ukázal své nové logo a z něj odvozený vizuální styl. Grafická podoba nového loga vychází z binárního kódu, kdy je pro převod využit princip rovinné kartézské soustavy souřadnic s osami x a y. Za předpokladu, že jsou na obou osách stejné jednotky, získáme čtverečkovanou síť, ve které se můžeme pohybovat – jednička bude vždy o patro výše než nula.

Nové logo tvoří název sdružení a sedm modrých kostiček, které jsou grafickým přepisem písmena „c“ do binární reprezentace ASCII kódu. Stejným způsobem získaly nová loga rovněž jednotlivé služby a aktivity sdružení. Také podobu jejich grafických značek určil binární kód, respektive přepis prvního písmene dané služby či aktivity do tohoto kódu.

CESNET vydal brožurku Příběh loga [PDF], kde se dočtete, jak logo vzniklo a jak bude používán nový vizuální styl organizace. Zveřejněno bylo také video:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.