Hlavní navigace

CESNET nabízí laboratoř pokročilých síťových technologií

29. 6. 2015

Sdílet

V Brně je v provozu laboratoř pokročilých síťových technologií (SITOLA), jež je společným pracovištěm sdružení CESNET, Fakulty informatiky a Ústavu výpočetní techniky Masarykovy univerzity. Laboratoř se nachází v nově zrekonstruované budově Fakulty informatiky Masarykovy univerzity.

Zaměřuje se na výzkum v oblastech síťových, multimediálních, vizualizačních a simulačních technologií a paralelních výpočtů. Obě organizace dlouhodobě pracují na vývoji vysoce kvalitních přenosů videa s nízkým zpožděním včetně síťových protokolů, kompresních algoritmů využívajících paralelizace na grafických kartách a systémech pro plánování a řízení vícebodových přenosů.

Laboratoř je připojená k síti CESNET třemi linkami s přenosovou rychlostí 10 Gb/s a prostřednictvím komunikační e-infrastruktury CESNET i do evropské akademické sítě Géant a výzkumné sítě GLIF (Global Lambda Integrated Facility). Laboratoř je vybavena prostředky pro přenosy vysoce kvalitního obrazu s nízkým zpožděním včetně velkoplošné zobrazovací stěny s rozlišením 55 megapixelů postavené na middleware SAGE a SAGE2.

Laboratoř je otevřená i dalším institucím z řad výzkumných institucí a pracovišť připojených k e-infrastruktuře CESNET, ale je nabízena i ke spolupráci s komerčními firmami. Můžete ji tedy využít i ke svému výzkumnému projektu.

(Zdroj: Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.