Hlavní navigace

CETIN představil symetrické tarify pro optické přípojky: 250 a 500 megabitů

29. 11. 2021

Sdílet

Optika Autor: Depositphotos

CETIN nabídne od 1. března 2022 nové tarify pro uživatele na optických přípojkách, které výrazně navýší upstream pro koncové uživatele. Nově budou mít zákazníci na výběr tarify 250/250 Mb/s, 500/500 Mb/s a 1000/500 Mb/s. CETIN tak reaguje na zvyšující se nároky spojené zejména se stále rozšířenějším využitím cloud computingu, videokonferencí či streamování – prostě všech aktivit, které vyžadují posílení uploadu. Zájemci o tyto nové tarify je mohou získat od poskytovatelů, kteří danou akci využijí, zrychlení ovšem není automatické a záleží na nabídce providerů, píše CETIN v oznámení.

Rozšíření dostupnosti optického připojení formou FTTH je již několik let hlavní investiční prioritou CETINu. Rozjezd investičního plánu s cílem připojit více než 1,3 milionu domácností rychlostí 1 Gb/s je v plném proudu, letos plánuje CETIN dosáhnout na 135 tisíc domácností a projekty na další stovky tisíc přípojek jsou rozpracované, uvádí CETIN.

Tyto tarify budou k dispozici v síti CETIN od března 2022 a od toho data je bude možné objednávat. Stávající zákazníci, využívající optické přípojky CETIN, budou moci na tyto tarify přejít. Konkrétní parametry včetně ceny, přesného data spuštění nových tarifů a jejich dostupnosti pro koncové zákazníky, jsou plně v kompetenci velkoobchodních partnerů, kteří připojují koncové zákazníky.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.