Hlavní navigace

CETIN už má první vzorky Terminátorů, na trhu je chce mít do konce roku

21. 2. 2019

Sdílet

CETIN Terminator

Minulý měsíc jsme vás informovali o novinkách, které chystá CETIN ve své sítí. Tím nejzajímavějším jsou koncová zařízení nazvaná Terminátor, která budou dobře odladěná, nabídnou podporu nejnovějších DSL technologií a umožní využít naplno dostupnou rychlost, která je dnes často limitovaná zastaralým modemem.

Takhle nějak by měl Terminátor vypadat (redakční vizualizace)

Server Lupa.cz dnes přinesl rozhovor s Robertem Peštou ze společnosti CETIN, ve kterém přináší aktuální informace. Dozvíte se v něm, že první vzorky Terminátorů už jsou na světě a procházejí testy. Ke koncovým zákazníkům by se měla zařízení dostat do konce letošního roku.

Terminator už skutečně existuje, první fyzické vzorky nám dorazily teď v lednu, a je to produkt, který si necháváme vyrobit na míru. Nyní jej testujeme v laboratoři, a až bude odladěný, což by mělo být na jaře, tak zadáme výrobu ve velkém. Aktuálně připravovaný model terminatoru bude umět pracovat s jedno- i dvoupárovým VDSL2 a umí i jednopárové VDSL3.
Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 21. 2. 2019 15:19

  0x00

  mNa podzim budu řešit nové připojení k internetu a vzhledem k dosavadním zkušenostem s UPC už nikdy víc.

  Vzhledem k tomu, že v poslední době cetin dost zapracoval na síti, tak DSL vypadá jako dobrá alternativa. Snad už v té době bude terminátor hotový, ať nemusím řešit nějaký modem a rovnou tam můžu strčit vlastní router. Pak už jen najít vhodného přeprodejce konektivity.

 • 21. 2. 2019 23:12

  Martin P.

  Tak Cetinu často může být poslední míle , nebo stav telefonních rozvodů naprosto ukradený a nezapracoval na ní ani trochu.
  Proto globálně po republice DSL je kvalitou velice proměnlivé a nejde dávat rovná se mezi "páteří" či MAN a tím co vám jde do baráku.

 • 22. 2. 2019 10:56

  AsciiWolf

  Poskytuje CETIN VDSL i pro běžné zákazníky nebo pouze pro firmy?