Hlavní navigace

Charles Games rekapituluje první rok

9. 4. 2021

Sdílet

Hra Attentat 1942 Autor: Charles Games

Malé české studio Charles Games, které stojí za oblíbenou hrou Attentat 1942, rekapituluje první rok svého působení na blogu Gamasutra. Hra Attentat vznikla již koncem roku 2017 v Adobe Flash pod Univerzitou Karlovou. Samotné studio vzniklo v lednu 2020. Když Steam požadoval k registraci zakládací listiny, poslali jim 700 let starý latinský text listiny o založení Univerzity Karlovy.

V loňském roce se studio věnovalo přepsání hry Attentat 1942 z Adobe Flash na open source Unity, což umožnilo podporu Linuxu. Přepsání se podařilo v červnu loňského roku a ukázalo se, že šlo o správný krok. V roce 2020 tržby překonaly všechny předcházející roky dohromady. V současnosti se pracuje také na portu pro Nintendo Switch.

Následující hra Svoboda 1945: Liberation měla původně vyjít již počátkem tohoto roku. Ale kvůli přechodu na Unity nakonec vyjde letos v srpnu.

(zdroj: gamingonlinux)

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 9. 4. 2021 19:03

  Ondřej Kolín
  Zlatý podporovatel

  Funguje dobre i na Linuxu, stoji to za to! Je to pekne, kvalitne zpracovane. Hezka zabava na jeden vecer.

 • 13. 4. 2021 5:31

  Izak

  Je to srandovni, unity pouziva MONO ;-)) ... ale uz jsem videl hry v MONO, jenz nesly z nejakeho duvodu v mono vubec pustit (treba takovy keepass jde) a pod novym wine taky nebzi ... LOL ... ale kdyz se udelaji pro linux, tak bezi dobre.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

První linux nainstaloval kolem roku 1994 a u něj zůstal. Později vystudoval fyziku a získal doktorát.