Hlavní navigace

Chcete si zahrát Diablo v Linuxu?

22. 3. 2019

Sdílet

Diablo perex

Známou RPG hru Diablo od Blizzard Enterteinment z roku 1996 si nyní můžete zahrát i v Linuxu díky devilutionX. Budete k tomu potřebovat originální soubory, ty jsou dostupné například na GOG.com za 8,89 eur. Zdrojové kódy a binárky pro win32 a macOS k devilutionX jsou na GitHubu.

(zdroj: phoronix)

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 22. 3. 2019 18:30

  KarelE

  To jsou ty ošidné vzpomínky. Člověk se zasní, jak to tenkrát byla úžasná hra. Za sebe ale budu radit raději si nechat ty vzpomínky a nevracet se.

  Příkladem budiž třebas... Diablo 1! Já si ho asi před dvěma roky všiml ve své knihovně. Vlastně ne, já si všiml Hellfire. A v návalu nostalgie jsem udělal to nejhorší, co jsem mohl. Zkusil jsem to zprovoznit. Na mém starším PC to šlo kupodivu docela hladce. Ale ta hra... ta je tak špatná! To prakticky nejde hrát, zejména pixelhunting pro sebrání předmětů je neuvěřitelně frustrující. Zkazil jsem si tím náladu, tu hru jsem si prostě pamatoval úplně jinak, než jaká byla. Tak jsem si pak opatrně zkusil spravit chuť s Diablem 2. A to se povedlo, Diablo 2 je i dneska perfektně hratelné a stále návykové. A hlavně úplně jiné, než Diablo 1. Opravdu nevím, proč jsem si pamatoval, že jsou si hratelností podobné. Nejsou.

  Je plno dalších her, kde je lepší držet se vzpomínek a nedávat jim druhou šanci. Letos jsem kupříkladu zkusil Might and Magic VII. Lidi, pamatujete si vůbec ještě, že se to ovládalo kurzorovýma klávesama a nemělo to ani mouselook? Trvalo mi den se do toho zase aspoň trochu dostat (ruce jsem měl ale zkřížené, já už zkrátka neumím chodit jinak než levou rukou), ale i tak jsem měl neodbytný pocit, že jsem asi před dvaceti lety musel být chobotnice. Ale návykové to je pořád, tahle hra se povedla. Pro plno her jsou dnes dostupné mody, které ovládání vylepší. Třebas pro MM VII jsou. Ale i tak - ta vzpomínka byla holt lepší, než skutečnost.

 • 22. 3. 2019 12:32

  xDub

  Těch projektů, který to přepisují je víc... Tohle už je v opravdu hratelném stavu? A jde multiplayer?

 • 22. 3. 2019 20:07

  - -

  Diablo II fungovalo ve Wine snad odvždy.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

První linux nainstaloval kolem roku 1994 a u něj zůstal. Později vystudoval fyziku a získal doktorát.