Hlavní navigace

CHR247.com otevřel kód: cloudový klinický informační systém je nově open-source

11. 4. 2017

Sdílet

Klinický informační systém určený pro ambulantní lékaře a menší kliniky nedávno otevřel kód a zveřejnil repozitář na GitHubu.

Systém je určený ke správě zdravotnické dokumentace a funguje plně na cloudové platformě. Kromě vedení dokumentace umožňuje objednávání pacientů, předepisování receptů a správu skladových zásob. Projekt je napsán v PHP, veškerá data ukládá na serveru v šifrované podobě a samozřejmě se snaží zajistit bezpečnost citlivých údajů. Projekt původně pochází z dílny čtyř mladých programátorů ze Srí Lanky a Austrálie, kteří se pod hlavičkou firmy Consec Technologies pokusili oživit zdravotnické prostředí a vymezit se vůči složitějším open-source zdravotnickým informačním systémům (jako hhims, OpenMRS či novějšímu HospitalRun), se kterými si nepoučený lékař často neví rady již při vstupní instalaci a konfiguraci.

Cloudové řešení umožňuje jednoduchou správu zdravotnické dokumentace i lékařům, kteří neumí či nechtějí provozovat složitější řešení na vlastním stroji – a samozřejmě s sebou nese i zřejmá rizika plynoucí z připojení k internetu (výpadky, bezpečnostní hlediska, apod.).

Open-source zdravotnické informační systémy mají obecně využití spíše v rozvojových zemích, o čemž již na Rootu vyšel článek.

V ČR provozuje zdravotnický informační systém kompletně v cloudu pro zubaře například firma XDENT.

Oficiální stránky projektu CHR247 jsou chr247.com, zdrojové kódy jsou na GitHub.

Tato zprávička byla zaslána čtenářem serveru Root.cz pomocí formuláře Přidat zprávičku. Děkujeme!

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky