Hlavní navigace

Chris Lamb obhájil místo vedoucího projektu Debian

19. 4. 2018

Sdílet

Debian logo Autor: Debian

Chris Lamb se v loňském roce stal vedoucím projektu Debian, když vystřídal Mehdiho Dogguye. Nyní na svém blogu oznámil, že svou pozici obhájil v dalších volbách a projekt povede i nadále. Chris zdůrazňuje komunitní povahu celého projektu, chce pořádat více setkání vývojářů a zároveň by byl rád, kdyby Debian více vnímal požadavky uživatelů a zefektivnil svou činnost.

Chris Lamb je 32letý programátor z britské Cambridge, který je vývojářem Debianu od roku 2008 a od roku 2017 je také vedoucím celého projektu. Přispívá k práci týmů Debian Live, Debian Installer, Python, X.Org a JavaScript. Pracuje také intenzivně na projektu reprodukovatelných sestavení binárních balíčků v Debianu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 20. 4. 2018 7:35

    Niemand (neregistrovaný)

    Lamb nahradil Dogguye? To vypadá jako zajímavá výjimka z "nomen omen". Ale zase ten druhý může o sobě říkat, že má tak přátelskou povahu, že by jehněti neublížil. :-)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.