Hlavní navigace

Chrome 57 omezuje stránky na pozadí, mohou využít jen 1 % výkonu procesoru

15. 3. 2017

Sdílet

Počínaje verzí 57, která vyšla minulý týden, začal prohlížeč Chrome omezovat zdroje, které mohou stránky na pozadí využít pro svou činnost. Prohlížeč automaticky zpomalí časovače v JavaScriptu, pokud konkrétní panel využívá více než 1 % procesorového času.

Konkrétně to funguje tak, že každý panel má zásobu času, kterou může využít pro běh na pozadí. Z této zásoby se začne ubírat, jakmile je panel na pozadí déle než deset sekund. Zásoba se pak průběžně doplňuje, ale rychlostí 0,01 sekundy za každou sekundu (odtud jedno procento výkonu). Aby některé věci fungovaly, přidal Google výjimky stránkám přehrávajícím zvuk nebo komunikujícím po internetu pomocí WebRTC nebo WebSockets.

Na mobilních platformách jsou navíc všechny časovače automaticky po pěti minutách uspány zcela. Takový postup má snížit zátěž procesoru a tím například na mobilních přístrojích prodloužit výdrž na baterii. Google tuto změnu ohlásil na začátku roku, ale nečekalo se, že přijde k uživatelům takhle brzy. Podle načrtnutých plánů hodlá Google do roku 2020 změnit pravidla tak, že budou u stránek na pozadí všechny JavaScriptové operace zcela zastaveny.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.