Hlavní navigace

Chrome 78 nabízí lepší personalizaci a upozorňuje na únik hesel

23. 10. 2019

Sdílet

Google Chrome

Chrome 78 byl vydán s řadou drobných vylepšení. Nabízí více možností přizpůsobení vzhledu, kdy je možné kromě obrázku na pozadí nového panelu zvolit také to, jaké odkazy se na novém panelu budou zobrazovat.

Upraven byl také vzhled oušek panelů, kdy se po najetí myší místo jednoduchého tipu objeví velká bublina zobrazující informace o dané stránce. Vývojáři mají v plánu tam v některém z dalších vydání přidat obrázek s náhledem na danou stránku. Pokud to chcete vypnout, navštivte chrome://flags/#tab-hover-cards  a vyberte si jiný režim.

Chrome také umožňuje přepnout automaticky všechny weby do tmavých barev. To se hodí zejména na mobilních platformách, kde teď frčí černá. Pokud chcete mít i tmavé barvy, navštivte chrome://flags/#enable-force-dark a vyberte si jeden z režimů.


Root.cz v tmavých barvách v Chrome 78

Zajímavou novinkou je možnost sdílení telefonního čísla mezi zařízeními. U počítače si třeba najdete telefonní číslo na svou oblíbenou pizzerii a jednoduše si ho pošlete do telefonu. Tam se objeví notifikace a umožní vám rovnou na číslo zavolat. Tahle služba je zapínána postupně, takže ji ještě nemusíte mít k dispozici.

Úplnou novinkou je také integrace funkce Password checkup, která byla dříve k dispozici jako samostatné rozšíření. Umožňuje hlídat uložené přihlašovací údaje a kontrolovat databáze úniků hesel. Pokud prohlížeč u některého z vámi používaných webů zjistí únik dat, upozorní vás, že si máte co nejdříve změnit heslo.

Chrome 78 také přichází s prvním experimentem týkajícím se DNS-over-HTTPS. Psali jsme už o tom, že na to jde velmi opatrně. U několika málo vybraných služeb (Google DNS, Cloudflare, OpenDNS a pár dalších) detekuje jejich používání a místo klasického DNS přejde na DoH. Uživatelé by neměli pocítit žádnou změnu, nemění se poskytovatel DNS resolveru, jen se změní používaný protokol.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.