Hlavní navigace

Chrome hledá ve Windows malware s pomocí nástroje společnosti ESET

Sdílet

Petr Krčmář 3. 4. 2018
Google Chrome logo

Bezpečnostní analytička Kelly Shortridge ze společnosti SecurityScorecard si všimla, že prohlížeč Chrome skenuje soubory na jejím disku. Ukázalo se, že jde o více než rok starou funkci, která využívá nástroje společnosti ESET k základnímu skenování Windows na malware, který by mohl ohrozit prohlížeč Chrome například instalací nechtěného doplňku.

Google říká, že hysterie není na místě, proces má jen uživatelská práva, spouští se jednou týdně a aktivní zásah (odstranění souboru) musí uživatel explicitně povolit. Prý tak jde o výrazně menší zásah než v případě klasického antiviru, který má systémová práva a může libovolně odesílat soubory pro skenování v cloudu. Přesto jsou touto neočekávanou aktivitou Chrome uživatelé zaskočení, protože pro mnohé z nich jde o překvapení.

Firma ovšem o této změně své uživatele informovala v době zavádění a dočtete se o ní i v dokumentaci. Chrome vaše zařízení pravidelně prohlíží a vyhledává v něm potenciálně nežádoucí software. Bude-li takový software nalezen, Chrome vám nabídne možnost odstranit software pomocí nástroje Chrome Cleanup Tool.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.