Hlavní navigace

Chrome přechází na vlastní úložiště certifikátů

4. 12. 2020

Sdílet

Chrome HTTPs Autor: Google

Prohlížeč Google Chrome postupně buduje vlastní uložiště certifikátů a důvěry Chrome Trust Store. Až doposud používalo Chrome na Windows a macOS pro tyto účely příslušné úložiště operačního systému a tedy automaticky důvěřovalo všem certifikátům, kterým důvěřoval zbytek operačního systému.

Nově přejde Chrome i na těchto operačních systémech k modelu, který používá Mozilla, tedy vlastní úložiště s vlastními pravidly, nezávislé na stavu systémového úložiště. Díky tomu získá Google plnou kontrolu nad seznamem důvěryhodných kořenových certifikátů. Naopak správci firemních počítačů používajících privátní certifikační autority budou nově muset přidávat její certifikát kromě systémového úložiště také do úložiště Chrome.

Změna se netýká prohlížeče Chrome pro Linux a ChromeOS. Na těchto platformách Chrome vlastní uložiště certifikátů a důvěry používá od samého počátku.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Ondřej Caletka vystudoval obor Telekomunikační technika na ČVUT a dnes pracuje ve vzdělávacím oddělení RIPE NCC, mezinárodní asociaci koordinující internetové sítě.