Hlavní navigace

Chrome v novém testu šetří baterie nejvíce, výsledky jsou těsnější než u Microsoftu

Petr Krčmář

Když se zeptáte Microsoftu, který prohlížeč nejvíce šetří baterii přenosného zařízení, samozřejmě se dozvíte, že je to Edge. Když ho budete používat, prodlouží se výdrž vašeho počítače o celé hodiny. Jsou tu ale nezávislé testy, které výsledky Microsoftu rozporují. Youtuber Linus Tech Tips provedl vlastní měření a došel také k jiným číslům: nejlépe dopadl prohlížeč Chrome.

Použity byly čtyři stejné notebooky Dell Inspiron a na nich prohlížeče Chrome, Edge, Firefox a Opera. Ukázalo se, že Edge z hlediska spotřeby baterie zaostává za Chrome a Operou, pokořil jen Firefox. Výsledky jsou v každém případě výrazně těsnější, než v případě údajů od Microsoftu.

Rozdíl mezi prvním Chrome a druhým Edge je 40 minut, Opera je jen v těsném závěsu. Ani Creators Update nepomohl Edge k vítězství. I když Linus použil stejnou metodiku jako Microsoft, stále byl Chrome první společně s Firefoxem, Edge se umístil třetí a Opera až čtvrtá. Zajímavé je, že prohlížeče byly testovány postupně na všech čtyřech noteboocích, aby se eliminovaly výrobní rozdíly a různá kapacita baterií.

Našli jste v článku chybu?