Hlavní navigace

Chrome v novém testu šetří baterie nejvíce, výsledky jsou těsnější než u Microsoftu

27. 6. 2017

Sdílet

Když se zeptáte Microsoftu, který prohlížeč nejvíce šetří baterii přenosného zařízení, samozřejmě se dozvíte, že je to Edge. Když ho budete používat, prodlouží se výdrž vašeho počítače o celé hodiny. Jsou tu ale nezávislé testy, které výsledky Microsoftu rozporují. Youtuber Linus Tech Tips provedl vlastní měření a došel také k jiným číslům: nejlépe dopadl prohlížeč Chrome.

Použity byly čtyři stejné notebooky Dell Inspiron a na nich prohlížeče Chrome, Edge, Firefox a Opera. Ukázalo se, že Edge z hlediska spotřeby baterie zaostává za Chrome a Operou, pokořil jen Firefox. Výsledky jsou v každém případě výrazně těsnější, než v případě údajů od Microsoftu.

Rozdíl mezi prvním Chrome a druhým Edge je 40 minut, Opera je jen v těsném závěsu. Ani Creators Update nepomohl Edge k vítězství. I když Linus použil stejnou metodiku jako Microsoft, stále byl Chrome první společně s Firefoxem, Edge se umístil třetí a Opera až čtvrtá. Zajímavé je, že prohlížeče byly testovány postupně na všech čtyřech noteboocích, aby se eliminovaly výrobní rozdíly a různá kapacita baterií.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.