Hlavní navigace

Chrome zablokuje až polovinu nechtěných automatických přehrávání

4. 5. 2018

Sdílet

Chrome logo

Prohlížeč Chrome od verze 66 blokuje automatické přehrávání videí, které je často zneužíváno pro zobrazování agresivních reklam. Po načtení stránky dovoluje přehrání spustit jen v případě, že má video vypnutý zvuk nebo uživatel dříve se stránkou interagoval. John Pallett z Google nyní oznámil, že Chrome takto pozastaví přibližně polovinu automatických přehrání.

Chrome se podle historie prohlížení snaží pro svého uživatele odhadnout, na kterých stránkách si automatické přehrávání přeje. U „významné části“ stránek uživatel automaticky přehrávané video zastaví, ztiší nebo stránku opustí. V takovém případě se Chrome naučí, že má video zastavit po načtení sám. U stránek, kde je přehrávání multimédií naopak základní funkcí, si uživatelé přejí video automaticky přehrát a tam to Chrome dovolí. Prohlížeč má zabudovaný seznam asi tisíce video webů, ze kterého vychází, pokud uživatel ještě žádnou historii prohlížení nemá.

Prohlížeč si podle uživatelova chování vytváří statistiku nazvanou Media Engagement Index (MEI), která zohledňuje tendenci prohlížet si video na konkrétních stránkách. Statistiku si můžete prohlédnout, pokud v prohlížeči otevřete chrome://media-engagement. Hodnota je poměrem počtu návštěv k počtu přehrání multimédií, která: trvala déle než sedm sekund, měla puštěný zvuk, byla na popředí a měla rozlišení vyšší než 200×140.

(Zdroj: VentureBeat)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.