Hlavní navigace

Chromoting: klasické aplikace v Chrome OS?

14. 6. 2010

Sdílet

V jedné diskusi na groups.google.com se mluví o plánované vlastnosti Chrome OS s neoficiálním názvem Chromoting, která by měla umožnit spouštění klasických aplikací. Pokud jste o Chrome OS už něco četli, pak víte, že k s běžnými aplikacemi nepočítá a veškeré dění se bude odehrávat v online aplikacích. O Chromotingu zatím více informací není, ale podle různých neoficiálních zdrojů půjde o něco na způsob vzdáleného desktopu. Vše se bude samozřejmě odehrávat ve vašem prohlížeči, resp. v prohlížeči v Chrome OS. Pak je tu i teorie, která si hraje s myšlenkou, že by Google mohl pracovat na nějaké knihovně softwaru, kde by se dal přístup k jednotlivým programům i kupovat a k těm by byl přístup právě přes Chromoting prakticky kdekoli, kde je Chrome OS a připojení k internetu, ale na tu moc vsázet nemůžeme. Více informací bychom měli vědět během jednoho měsíce.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 17. 10. 2010 11:32

    Petr (neregistrovaný)

    "Chromoting" neni az tak spatna myslenka. Akorat si nedokazu predstavit ,ze se budu nekde ze zahranici pripojovat na domaci PC. A to nemluve o tom, ze bude problem treba PC vzdalene restartovat. Ale uz jsem videl lepsi reseni v bodobe ChromeWin cloud serveru, napriklad http://tryvps.com . To uz je celkem realne..

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.