Hlavní navigace

Chyba ve VMware blokuje start systémů

13. 8. 2008

Sdílet

Někteří uživatelé VMWare ESX 3.5U2 zjistili, že jim najednou nestartují jejich virtuální systémy. Problém je o to závažnější, že se týká i enterprise řešení, takže zablokoval start některých virtuálních serverů. Již běžící servery zůstávají v provozu, problém se týká pouze startu. Oficiální vyjádření problém potvrdilo, potíže se týkají jen jednoho konkrétního buildu VMware, který obsahuje chybu v licenčním systému. Ten se domnívá, že 12. srpna vypršela licence a odmítne nastartovat. Na opravě chyby se pracuje.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 13. 8. 2008 10:33

  madmucho (neregistrovaný)
  Patch na tuto chybu byl do 4 hodin k dispozici na nasledující stránce Patch Vmware Aplikovano na ESXi verzi a chodi, update pomoci update manageru, netreba mit virtual centrum. Jinak víte ze ESXi verze je free? Fakt
 • 14. 8. 2008 9:24

  debureau (neregistrovaný)
  Odkud stahujete instalátor ESXi? Mně se nepodařilo ho nikde najít. Respektive našel jsem http://www.vmware.com/download/esxi/ , ale nějak nikde nevidím, kde si stáhnout instalátor. Když jsem si ESXi chtěl asi před měsícem stáhnout, musel jsem vyplnit nějaký registrační formulář s tím, že mi přijde něco do emailu. Ale nic mi nepřišlo. Děkuju předem za pomoc.
 • 14. 8. 2008 12:41

  noname (neregistrovaný)
  > Jinak víte ze ESXi verze je free?

  Na té stránce se píše:

  ...
  Prior to registering for your free ESXi download, please take note of the following:
  ...

  Free bude možná jen download :-(
 • 30. 8. 2008 12:20

  bez přezdívky
  Ano je free ke stazeni a pouzivani. Mailem vam budou poslana cisla, muzete si zazadat o kolik cpu licensí potrebujete...mail prijde s prodlevou nekolik hodin.
  Instace je rychla , cely system je za par minut pripraven k pouzití.
  Skuste myslim ze je to podklad na docea zhavou novinku..
  Kazdopadne tim hoši z VMware microsoftu na poly virtualizaci pekne zavařily.

  Omlouvam se za prodevu, byl jsem na dovolené.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.