Hlavní navigace

Chyba ve VMware blokuje start systémů

Sdílet

Petr Krčmář 13. 8. 2008

Někteří uživatelé VMWare ESX 3.5U2 zjistili, že jim najednou nestartují jejich virtuální systémy. Problém je o to závažnější, že se týká i enterprise řešení, takže zablokoval start některých virtuálních serverů. Již běžící servery zůstávají v provozu, problém se týká pouze startu. Oficiální vyjádření problém potvrdilo, potíže se týkají jen jednoho konkrétního buildu VMware, který obsahuje chybu v licenčním systému. Ten se domnívá, že 12. srpna vypršela licence a odmítne nastartovat. Na opravě chyby se pracuje.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 13. 8. 2008 10:33

  madmucho (neregistrovaný)
  Patch na tuto chybu byl do 4 hodin k dispozici na nasledující stránce Patch Vmware Aplikovano na ESXi verzi a chodi, update pomoci update manageru, netreba mit virtual centrum. Jinak víte ze ESXi verze je free? Fakt
 • 14. 8. 2008 9:24

  debureau (neregistrovaný)
  Odkud stahujete instalátor ESXi? Mně se nepodařilo ho nikde najít. Respektive našel jsem http://www.vmware.com/download/esxi/ , ale nějak nikde nevidím, kde si stáhnout instalátor. Když jsem si ESXi chtěl asi před měsícem stáhnout, musel jsem vyplnit nějaký registrační formulář s tím, že mi přijde něco do emailu. Ale nic mi nepřišlo. Děkuju předem za pomoc.
 • 14. 8. 2008 12:41

  noname (neregistrovaný)
  > Jinak víte ze ESXi verze je free?

  Na té stránce se píše:

  ...
  Prior to registering for your free ESXi download, please take note of the following:
  ...

  Free bude možná jen download :-(
 • 30. 8. 2008 12:20

  bez přezdívky
  Ano je free ke stazeni a pouzivani. Mailem vam budou poslana cisla, muzete si zazadat o kolik cpu licensí potrebujete...mail prijde s prodlevou nekolik hodin.
  Instace je rychla , cely system je za par minut pripraven k pouzití.
  Skuste myslim ze je to podklad na docea zhavou novinku..
  Kazdopadne tim hoši z VMware microsoftu na poly virtualizaci pekne zavařily.

  Omlouvam se za prodevu, byl jsem na dovolené.