Hlavní navigace

Chytré boty Vás dovedou, kam si jen zamanete

11. 8. 2014

Sdílet

Termín nositelná elektronika (nebo také wearables) slýcháváme v posledních letech čím dál častěji. Příkladem jsou chytré hodinky (smartwatch), brýle (Google Glass), trička, inteligentní podprsenky atd. Teď přišla na řadu obuv v podobě chytrých bot a vložek od indické společnosti Ducere Technologies.

Chytré boty nebo vložky připojíte k speciální aplikaci do telefonu pomocí Bluetooth LE. Aplikace vám pak poskytne informace o tom, kolik kroků jste udělali, jakou vzdálenost jste urazili, počet spálených kalorií apod. Nejzajímavější je položka GPS, kde si vyberete cílový bod, kam se chcete dostat a boty vás tam dovedou. Jakmile dojdete na nějaké rozcestí, boty zavibrují, čímž vám sdělují směr jakým se máte vydat. Když zavibruje levá bota máte jít do leva, když pravá bota máte jít do prava. V případě, že máte jít stále rovně, tak ucítíte vibrace v obou botách.

Nejzajímavější budou tyto výrobky bezesporu pro zrakově postižené, kteří se již nebudou muset ptát na cestu. V zahraničních obchodech by se měly objevit v září za cenu pohybující se okolo $150 (3200Kč).

(Zdroj: Cnet)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.