Hlavní navigace

Cíle projektu WebKit byly stanoveny

26. 7. 2007

Sdílet

Včera jsme vás informovali o tom, že se projekt WebKit začal prudce rozvíjet tím správným směrem a vývoj by měl dosáhnout nových obrátek. Každý správný projekt by měl mít předem stanovené cíle a zvlášť, pokud jde o takto velkou záležitost, do níž přispívá řada firem i vývojářských skupin. Na webu projektu se nyní objevil oficiální seznam cílů.

Dozvíte se například, že projekt bude vyvíjet jen jádro a nikoliv prohlížeč, nechystá se přejít na GNU GPL 3, upřednostňuje kompatibilitu před standardy a výsledkem by mělo být stabilní, výkonné, bezpečné a přenositelné jádro. Máme se na co těšit.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 26. 7. 2007 15:20

  LO (neregistrovaný)
  WebKit upřednostňuje kompatibilitu před standardy? A není to věc, která je tolik vytýkána MSIE? Ano je krásné, když se v Acid2 poskládá hezký ksichtík, ale mrzuté, když se díky tomu řada webů zobrazí nekorektně.
 • 26. 7. 2007 15:33

  SigTERM (neregistrovaný)
  nicmene faktem zustava, ze s tim uz nikdo nic moc neudela, a proto, je dobre mit knihovnu, ktera bude _fungovat_. Na Linuxu nemohu zadnemu BFU nasadit nic jineho nez pomaly, nenazrany Firefox, nad odpornou knihovnou GTK2. Opera nepouzitelna - streamovana videa, flash9 a zbytek uz nepripada ani omylem v uvahu. at zije WebKit!!
 • 26. 7. 2007 15:34

  Zero (neregistrovaný)
  Asi sa to ubera smerom ala MS... tak to radsej by som pouzival gecko ktore sa drzi standardov... Dufam ze to este zvazia a radsej sa budu viac drzat standardov a popri tom aj kompatibility
 • 26. 7. 2007 17:27

  Martin Hassman
  Presne tvrzení z odkazované stránky je trochu delší a zní:

  "Compatibility - For users browsing the web, compatibility with their existing sites is essential. We strive to maintain and improve compatibility with existing web content, sometimes even at the expense of standards. We use regression testing to maintain our compatibility gains."

  "Standards Compliance - WebKit aims for compliance with relevant web standards, and support for new standards In addition to improving compliance, we participate in the web standards community to bring new technologies into standards, and to make sure new standards are practical to implement in our engine. We use regression testing to maintain our standards compliance gains."

  Tedy jednoznačné držení se standardů, ale v momentě kdy je třeba zvolit mezi striktním dodržováním standrdů a funkčností stránek v prohlížeči uživatelům, vyhrávají uživatelé. Nemyslím, že by Gecko nebo Opera dali byť jen o jeden jediný sebemenší chlup víc! Ale rád si poslechnu, pokud někdo zná nějaký konkrétní případ, nějaké konkrétní rozhodnutí z historie.
 • 26. 7. 2007 17:30

  Martin Hassman
  Kompatibilitou byla myšlena právě kompatibilita s existujícími weby (nikoliv se starými verzi prohlížeče 8-).

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.