Hlavní navigace

Čína kvůli spamu zpřísňuje registrace domén

13. 1. 2010

Sdílet

Lednová studie ukazuje, že z celebrit, pomocí nichž se spammeři snaží vzbudit zájem příjemců e-mailu, se největší oblibě těší Angelina Jolie a Barack Obama, ale v předmětu spamu se vyskytovaly i další osoby jako Oprah Winfrey, Paris Hilton a Britney Spears. U mužů bylo pořadí následující: Barack Obama, Michael Jackson, George Bush a Brad Pitt.

Rovněž nabídka „čínské farmacie“ zůstává mezi spammery v oblibě. V prosinci se objevila i nová masivní spamová kampaň nabízející se slevou prostředky vydávané za léky firmy Pfizer (v předmětu zprávy nejčastěji stálo „Pfizer 80% OFF“). Právě tato kampaň způsobila v polovině prosince opětovný nárůst objemu spamu. Čína hodlá s tímto typem spamu bojovat a zpřísňuje podmínky registrace v rámci domény .cn. Vyžaduje se tištěná objednávka obsahující identifikační údaje konkrétní firmy/jednotlivce, takže lze předpokládat, že tento typ spamu uvidíme méně často a spammeři budou nuceni si najít jiné cesty, používat jiný hosting a operovat z jiných domén.

Zdroj: McAfee

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.