Hlavní navigace

Čínská SMIC už vyrábí ARM SoC pro Huawei 14nm FinFET procesem

19. 5. 2020

Sdílet

Státem zaštítěná společnost Semiconductor Manufacturing International Corporation už začíná pro Huawei, resp. jeho čipovou dceřinku HiSilicon vyrábět jeho ARM SoC přímo v Číně. Jde přitom o sériovou výrobu 14nm FinFET procesem.

Vyráběn je konkrétně čip Kirin 710A, který je novou revizí původního Kirinu 710 z roku 2018 právě na bázi nového výrobního procesu u SMIC. Podporuje samozřejmě 4G a v dnešní době by měl pohánět středně výkonné firemní telefony, resp. modely pod značkou Honor.

Více si Huawei slibuje od další generace procesu, u kterého SMIC hovoří o 57% nárůstu energetické efektivity, která by SMIC posunula na úroveň současných konkurenčních čipů vyrobených menším než 10nm procesem. Tento proces by mohl Huawei poskytnout výrobní kapacity pro 5G éru přímo v domovině.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 19. 5. 2020 10:05

    bez přezdívky

    A to myslíte, že by jinak SMIC zastavila vývoj? Huawei by přešel časem tak i tak.

    Bez 7nm a 5nm TSMC nemají šanci jinde než v Čině prodávat prémiové telefony. Tohle úplně vyřadí Kirin z trhu úsporných a high-endových CPU. Už teď zde nikdo jejich nové zařízení nekupuje. To dokazuje i naprosto tragická uváděčka Mate 30 Pro v Mnichově.