Hlavní navigace

Čínský Red Flag Software ukončil činnost

19. 2. 2014

Sdílet

Kdysi druhý největší tvůrce linuxových distribucí, čínská odpověď na Microsoft, konkurent Red Hatu a SUSE. Tím byla nazývána čínská společnost Red Flag Software, která od roku 1999 vytvářela desktopový i serverový derivát RHEL. Společnostse 150 zaměstnanci nyní zavřela krám. Jako oficiální důvod bylo uvedeno špatné vedení.

Společnost byla financována především ze zdrojů Čínské akademie věd, ale také třeba z Ministerstva informatiky. O problémech se začalo nahlas mluvit v dubnu 2013, kdy zaměstnanci přestali dostávat výplatu a kanceláře společnosti byly uzavřeny kvůli nezaplacenému nájmu a účtům.

Vedení společnosti tvrdí, že Akademie věd neproplatila část slíbených grantů, čímž se Red Flag dostal do finanční tísně. Akademie věd to ale popírá a podle ní měla společnost mizerné vedení, které si za bankrot může samo. V každém případě je to hořký konec kdysi slavné společnosti.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.