Hlavní navigace

Čipová krize zasáhla Canon a jeho tonery, bude je dodávat bez čipů

11. 1. 2022

Sdílet

Canon Pixma MG6320 Autor: CANON

Krize ve výrobě čipů dopadá i na výrobce tiskáren. Jistě netřeba obšírně popisovat, jak výrobci tiskáren a multifunkcí svádí boj s výrobci neoriginálních náplní/tonerů. Canon proslul kauzami, kdy například nešlo černobíle tisknout, když došla některé z barev, nebo kdy nešlo na multifunkci skenovat, pokud tisková část měla prázdnou náplň.

Tiskové náplně či tonery Canon (stejně jako u dalších výrobců) typicky dnes obsahují čip. Ten nejen umí reportovat hladinu náplně, ale také zajišťuje autentizaci náplně, bez které obvykle dnešní tiskárny odmítnou tisknout. Jenže čipů je málo a tak Canon musel nyní přistoupit k oznámení, že bude vyrábět tonery bez čipů a jeho německá pobočka informuje, jak obejít onu ochranu tiskárny. Konkrétně jde o produkty řady imageRUNNER, což jsou velkoobjemové kancelářské tiskárny Canon. V tomto případě je postup zcela triviální. Po osazení toneru bez čipu tiskárna hlásí chybu. Uživatel pak pouze potvrdí, že s použitím náplně souhlasí či dialog zcela ignoruje ( volby „I Agree“, „Close“ nebo „OK“).

Canon pouze dodává, že tiskárna v takové situaci nebude schopna hlásit hladinu toneru, resp. potřebu jej vyměnit za nový (což by teoreticky mohl být problém v situacích, kde je tiskárna provozována jako služba s průběžnými dodávkami náplní poskytovatele služby). Snad netřeba dodávat, že věc má nulový vliv na kvalitu tisku.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.