Hlavní navigace

Cisco: Po „Internetu věcí“ přichází „Internet všeho“

4. 7. 2013

Sdílet

Výkonný ředitel společnosti Cisco oznámil na konferenci Cisco Live, která se konala minulý týden v Orlandu na Floridě, že chce do několika let udělat z firmy, která je známá především výrobou switchů a routerů, největší IT firmou na světě.

Představitelé firmy ale v této souvislosti nemluví o Internetu věcí (Internet of Things, IoT), ale o Internetu všeho (Internet of Everyting, IoE). IoT je koncept sítě (zpravidla bezdrátové) mezi nejrůznějšími objekty. Těmi mohou být lednička, teploměr, nejrůznější čidla a senzory. IoT je koncept, ve kterém se nacházíme nyní. IoE tak, jak ho definuje Cisco, má být dalším stupněm. Propojí prostřednictvím Internetu dohromady lidi, procesy, data a věci.

IoE s sebou podle Cisca přinese nové způsoby, jakými budou lidé připojeni k Internetu. Dnes se většina z nás připojuje prostřednictvím různých zařízení, jako jsou počítače, televize, tablety či smartphony. Koncept IoE předpokládá, že v budoucnu budou lidi připojeni k Internetu také prostřednictvím různých senzorů. Umožnit to mají miniaturní a velice levné čipy (s cenou 99 centů, necelých 20 korun za kus), schopné bezdrátového připojení k Internetu.

(Zdroj: Lupa.cz)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?