Hlavní navigace

Členem bezpečnostního projektu FENIX se stala společnost CETIN

31. 8. 2017

Sdílet

S cílem předcházet a eliminovat síťové útoky se členem bezpečnostního projektu FENIX stala společnost CETIN. Projekt FENIX vznikl v roce 2013 jako reakce na intenzivní DoS útoky, kterým tehdy čelila významná česká média, banky nebo operátoři. Jeho smyslem je v případě DoS útoku umožnit dostupnost internetových služeb v rámci subjektů zapojených do této aktivity (Seznam.cz, CZ.NIC, CESNET a další).

Připojení se k projektu FENIX je logickým pokračování snahy posilovat oblast síťové kybernetické bezpečnosti a spolupracovat na udržení jejích vysokých standardů v naší síti, která je kritickou infrastrukturou, říká manažer Bezpečnosti a IMS společnosti CETIN, Radek Živný. V březnu tohoto roku jsme se připojili ke Službě ‚Trusted Introducer‘ (TI). Službu TI zřídila evropská komunita CERT/CSIRT týmů v roce 2000 za účelem řešení společných potřeb a budování infrastruktury, která by poskytovala důležitou podporu všem bezpečnostním týmům, zaměřeným na řešení a řízení bezpečnostních incidentů.

Jsme rádi, že se stal CETIN, jako jeden z nejvýznamnějších hráčů českého telekomunikačního trhu, dalším členem projektu FENIX, doplňuje technický ředitel sdružení NIX.CZ, Adam Golecký. Doufáme, že tato spolupráce posílí budování best practice v oblasti bezpečnosti na celém českém trhu, dodává.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.