Hlavní navigace

Co v Česku brání rozvoji trhu s e-knihami?

19. 10. 2011

Sdílet

Web Eboočky.cz, který se zabývá elektronickými knihami, vydal výsledky ankety mezi uživateli elektronických čteček. Ti byli dotazováni, proč nenakupují elektronické knihy v oficiálních distribučních kanálech.

Většina dotazovaných jako hlavní důvod uvedla, že mají čtečku Kindle, pro kterou není možné české knihy vůbec koupit. Velká skupina čtenářů si stěžuje také na nedostatečnou nabídku bestsellerů a knih vůbec. Cena e-knih je pak překážkou jen pro malou skupinu respondentů.

Autor článku potvrzuje nedostatek elektronických bestsellerů na českém trhu a srovnává jej s trhem v USA. Zatímco u nás není z pětky nejprodávanějších knih v elektronické podobě ani jedna, ve Státech je situace přesně opačná.

Pokud se o e-knihách chcete dozvědět více, navštivte náš speciál Léto s (e)knihou. Zjistíte něco o čtečkách, o přípravě vlastních knih či o skenování papírových předloh a převodu do elektronické podoby.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.